Mladý talent 2019 | Podporili sme | MEDEKO nadácia

Podporili sme

Mladý talent 2019

február - jún 2019
Mladý talent 2019 náhľad veľký

Naša Medeko nadácia aj tento rok organizačne zabezpečila pekný projekt, a to regionálnu súťaž Mladý talent Považskej Bystrice. Prispeli sme aj finančne spolu s ďalšími firmami z nášho mesta.

 

Cieľom projektu Mladý Talent Považskej Bystrice je podporiť mladých ľudí v rôznych odvetviach a tento rok sa súťažilo v ôsmych kategóriách.

 1. Veda a technika Veda a technika
 2. Šport
 3. Literárno-dramatické umenie
 4. Hudobno-tanečné umenie
 5. Výtvarné  umenie
 6. Zručnosť v odbore
 7. Podnikateľský zámer
 8. Špeciálna kategória: Inovátor junior určená pre žiakov 7.-9.ročníka základných škôl

 

Každá kategória má svoju hodnotiacu komisiu a hlavná komisia v prípade pochybností rozhoduje hlasovaním. Ocenení získali prémiu päťsto eur, pamätnú sošku odliatu u nás v Medeku a hradenú exkurziu do europarlamentu v Štrasburgu. Medzi gratulantmi, ktorí odovzdávali ocenenia, bol aj poslanec Európskeho parlamentu Igor Štefanec. Podľa jeho slov je súťaž inšpiráciou aj pre ostatné mestá, ako prejaviť vzťah k rodisku a zároveň prijať zodpovednosť za budúcnosť.

 

Súťaž je pre mnohých ocenených odrazovým mostíkom k väčším úspechom. Cenu v kategórii dramatickej odovzdával športový redaktor Denníka N Lukáš Vráblik. On sám pred tromi rokmi získal rovnaké ocenenie. „Bola to vtedy pre mňa veľká motivácia. Ľudia už vedeli, že píšem, tak som sa snažil v tom čo najlepšie pokračovať, aby som dokázal, že tá cena nebola náhodná,“ povedal. Podobne sa o potrebe podpory mladých vyjadrila aj Dominika Mirgová, ktorá bola hudobným hosťom súťaže. Ako mladá zvíťazila v talentovej súťaži, zažila podobný stimul. Úspech v súťaži jej pomohol nájsť miesto v živote. „Naskytlo sa mi strašne veľa príležitostí, otvorilo sa mi veľa dvier, spoznala som veľa skvelých ľudí, muzikantov. Ak sa ale chce človek venovať svojmu cieľu, súťaž nestačí, musí byť vytrvalý, priebojný, cieľavedomý a zodpovedný,“ povedala.

 

Tohtoročnými víťazmi sa stali:

 1. Veda a technika: Ema Pavlíková
 2. Šport: Nikoleta Trníková
 3. Literárno-dramatické umenie: Terézia Košíková
 4. Hudobno-tanečné umenie: Dominika Dorincová
 5. Výtvarné  umenie: Dária Knižatová
 6. Podnikateľský zámer: na základe rozhodnutia poroty cena nebola udelená
 7. Zručnosť v odbore: Vladimír Drblík
 8. Inovátor Junior: Róbert Miškech

 

V článku sme využili aj texty Petra Hudáka z novín My Považská z článku „Ocenili mladých, morálne i finančne“ z 8. júla 2019.